Objekt je kulturní nemovitá památka zapsaná ve Státním seznamu kulturních nemovitých památek.
Objekt je nárožní činžovní čtyřpatrový dům z roku 1903 od architekta Gustava Papeže s malířskou výzdobou L. Nováka, která vznikla pravděpodobně podle předlohy Mikoláše Alše.
V roce 1938 proběhly úpravy v přízemí, včetně výkladců ze světlé žuly, pro expozituru Banky čsl. Legií od arch. Františka Marka. R. 1960 následovala úprava přízemí pro lékárnu.
Nárožní činžovní dům postavený na přelomu 19. a 20. století v historizujícím slohu. Na rohu od 3.NP vysunutý arkýř zakončený zvoncovitou věžicí. Na fasádách se uplatňuje kombinace režného a omítaného zdiva, nástěnné malby - zejména na lunetových římsách a bohatá štuková výzdoba. Fasáda, dveře, zábradlí, klenba vestibulu a štukové doplňky ve stylu neogotiky a neorenesance.
Fantazijní novogotická fasáda s prvky české renesance (štíty, lunetová římsa), jejíž bohatost tkví v kombinaci architektonických prvků (arkýře, balkony, okenní špalety, sloupy), štuků a fresek od Ladislava Nováka. Určující motiv výzdoby je soustředěn na nárožní arkýř. Freska s andílkem držícím kružidlo a úhelnici, po stranách arkýře sochy pod gotizujícími baldachýny – vpravo sv. Ludmila s provazem, vlevo sv. Václav s praporem a štítem s orlicí. Na průčelí k Vinohradské ul. se rozprostřelo sgrafito zobrazující Matyáše z Arrasu a Petra Parléře, na průčelí do Italské ulice jsou postavy Beneše z Loun a Matěje Rejska. Pod střešní římsou je nápis. „Kdo zde bude přebejvati, ráč mu Pán Bůh požehnati“, z Italské ulice potom nápis: „Nám dobře a nikomu zle“.
Firma AKANT ART prováděla kompletní rekontrukci uličních fasád do ulic Vinohradská a Italská včetně restaurování maleb a sgrafitové výzdoby.