img
img
img
img
img

Hotel Excelsior

Novorenesanční objekt, původně nájemní dům od Karla Jandy z roku 1889 - 90. Parcelu zaujímal až do konce 80. let 19. stol. Dům čtyřkřídlé dispozice, složený z čelní jednopatrové budovy a dvoupatrových dvorních křídel. V roce 1889 bylo rozhodnuto o jeho demolici. K novostavbě se dochovaly plány od K. Jandy datované 25. 1. 1889. Kolaudace proběhla 5. 8. 1890.

Řadový dům je složen ze dvou za sebou řazených dvoupatrových budov spojených úzkým podélným schodištním křídlem. Během rekonstrukce hotelu Excelsior se firma AKANT ART podílela na obnově štukové a malířské výzdoby ve dvou sálech.

Sál 1 je situován v uličním traktu, má obdélný půdorys a plochý strop s profilovaným sádrovým rámem a římsou. Pod stropem probíhá profilovaná římsa. Na ní navazuje perlovec. Obdélná plocha stropu je pojednána geometricky rozčleněnou malbou - ve středu je kruhové pole lemované rámem vytvářejícím kříž. V obrazech jsou znázorněné sochy andělů. Krajní obdélná pole mají ve středu obdélný obraz s malovaným zátiším s jídlem a pitím. Všechny pole jsou orámovaná malovanými iluzivními profilovými lištami.

Sál 2 je situován za sálem 1 směrem do bývalého dvorního traktu. Má téměř čtvercový půdorys a plochý strop s profilovaným sádrovým rámem a římsou. Členění profilace římsy a výmalba stropu je téměř shodná se sousední místností. Na stěnách je provedená malovaná sádrová výzdoba, na profilacích výzdoby (hlavice dekorace apod.),  je provedeno zlacení.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
zavřít

Do svého týmu hledáme nového kolegu na pozici:

UMĚLECKÝ MALÍŘ

Pracovní náplň:

  • Práce v interiérech a exteriérech historických objektů

Požadujeme:

  • Vyučení v oboru umělecký malíř s maturitou nebo v příbuzných oborech (např. grafik, výtvarník, designer)
  • Doklad o odborné způsobilosti
  • Odborné znalosti – šablonová, iluzorní malba, linkování, příprava barev
  • Spolehlivost, čistý trestní rejstřík
  • Vhodné i pro šikovné absolventy příslušných oborů

Nabízíme:

  • Přátelský kolektiv
  • Zázemí stabilní společnosti
  • Zaškolení

Pokud Vás naše nabídka oslovila, neváhejte a zašlete nám emailem svůj životopis na adresu akant.art@volny.cz nebo nás kontaktujte na tel.: 602 336 962.