img
img
img
img
img

Italské velvyslanectví

Parcela nynějšího paláce byla zastavěna již ve středověku řadou měšťanských domů. Minimálně tři rozlehlé domy stály při Zámeckých schodech, dlaší skupina domů stála při Ostruhové (Nerudově ulici). V roce 1407 byly na místě budoucího paláce Pánů z Hradce doloženy dva měšťanské domy, které se postupně dostaly do šlechtických rukou (západní koupil roku 1530 Zdeněk Lev z Rožmitálu). Po velkém požáru Malé strany roku 1541 oba domy vyhořely a při následné obnově byly spojeny a přestavěny Jiřím Žabkou z Limberku. Objekt postupně střídal majitele a byl různě upravován. V roce 1706 byl poprvé zmíněn projekt od Jana Santiniho, jednoho z nejvýznamnějších českých barokních architektů. Podle jeho projektu stavbu prováděli Giovanni Antonio Lugaro a Bartolomero Scotti. Hrubá stavba byla dokončena roku 1721.

Palác byl od roku 1769 v majetku Thunů. Interiéry byly několikrát stavebně upravovány, nejvýrazněji v letech 1869-71 podle projektu Josefa Zítka za účasti malířů a sochařů Josefa Tulky, Františka Ženíška, Antonína Levého, Josefa Scheiwla a Josefa Trenkwalda.

Roku 1924 palác od Jaroslava Františka Thuna koupila italská vláda a zřídila zde velvylsanectví v Republice Československé, které v něm sídlí dosud.

Restaurování uliční fasády směrem do Nerudovy ulice. V průběhu obnovy fasády byly opraveny omítky, kamenné články, sochařská výzdoba, okna v exteriéru, mříže na oknech a vjezdová vrata.

Galerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
zavřít

Do svého týmu hledáme nového kolegu na pozici:

UMĚLECKÝ MALÍŘ

Pracovní náplň:

  • Práce v interiérech a exteriérech historických objektů

Požadujeme:

  • Vyučení v oboru umělecký malíř s maturitou nebo v příbuzných oborech (např. grafik, výtvarník, designer)
  • Doklad o odborné způsobilosti
  • Odborné znalosti – šablonová, iluzorní malba, linkování, příprava barev
  • Spolehlivost, čistý trestní rejstřík
  • Vhodné i pro šikovné absolventy příslušných oborů

Nabízíme:

  • Přátelský kolektiv
  • Zázemí stabilní společnosti
  • Zaškolení

Pokud Vás naše nabídka oslovila, neváhejte a zašlete nám emailem svůj životopis na adresu akant.art@volny.cz nebo nás kontaktujte na tel.: 602 336 962.